KAAN SEZERLER

[foogallery id=”1183″]

KAAN SEZERLER Kimdir?

KLASİK KEMENÇE SANATÇISI
EĞİTİM BİLGİLERİ
1981 İSTANBUL doğumludur. İlkokuldan sonra 1992 yılında İ.T.Ü.Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitimi Bölümüne girmiştir. 1998 de lisans seviyesine geçip 2002 de birincilikle mezun olmuştur. Bitirme ödevi olarak “Hazırlık Bölümü İçin 4 Telli Kemençe Metodu” yazmıştır. Eğitim gördüğü senelerde çok değerli hocalardan olan Cüneyd ORHON, Nermin KAYGUSUZ, Erol SAYAN, Ali ERAL ve Alaaddin YAVAŞCA gibi birçok hocadan istifade etmiştir.

İŞ DENEYİMİ VE KATILDIĞI PROJELER
Çeşitli gruplarla, Almanya, İtalya, Yunanistan, Belçika, Fransa, İsveç, Makedonya, Bulgaristan, Sırbistan, Hırvatistan, Kosova, Tunus ve A.B.D. de birçok konserler veren sanatçı, ayrıca Yunanistan, Bulgaristan ve Almanya’da Yakarış Müzik Topluluğu ile katıldığı turizm fuarlarında, ülkesine birinciliği kazandırmıştır. Yine Yakarış Müzik Topluluğu ile Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde Kıbrıs’ta konserler vermiştir..
Her yıl yapılan “Yahudi Kültürü Avrupa Günü” etkinliklerinde Şef Menahem Eskenazi yönetimindeki Maftirim Korosu’nda, orkestrası ile yer alır..
HAZİRAN 2014’te Bülent YETİŞ’in, “AŞK’A GEL ” adlı albümde kemençe icrası ve vokalist olarak yer almıştır.
KASIM 2013’ te İsveç’te, üç ayrı şehirde gerçekleştirilen, T.C. Kültür Bakanlığının destekleriyle, İsveç Türk İşçi Dernekleri Federasyonun düzenlediği Türk Sanat Müziği Konserinde yer almıştır.
EKİM 2013’te, grubu Loca Luna ile birlikte, Pendik Belediyesinin düzenlediği, “Uluslararası Geleneksel Sanatçılar Buluşması” kültür festivalinde konser vermiştir.
2013 yılında, Rıfat Çalışkan’ın, “Seyreyle Güzel” albümünde, kemençe icrası ile yer almıştır.
NİSAN 2013 ‘de, Pariste, Théâtre du National de Chaillot’da özel bir grupla konser vermiştir.
03 TEMMUZ 2012’ de, Ankara’da Burak Kut’un solist olarak yer aldığı, Orhan Şallıel Yönetimindeki Senfoni Orkestrası ile birlikte, “İlahiden Senfoniye” konserinde yer almıştır.
HAZİRAN 2012’ de “1. Yeşilçam Film Akademisi Ödül Töreni” nde, kurucusu olduğu Makriköy Orkestrası ile yer almıştır. Sanat yönetmenliğini yine kendisi yapmıştır. ATV tarafından yayınlanmıştır.
19 NİSAN 2012’ de , “45’liklerden Günümüze” konserini gerçekleştirmiştir. Bu konserde icracı, solist ve sunucu olarak görev almanın yanında, projenin sanat yönetmenliğini üstlenmiştir.
NİSAN 2012’ de, Şef Orhan Şallıel yönetiminde, senfoni orkestrası ile birlikte, Tasavvuf ve Senfoni Konseri’nde yer almıştır.
MART 2012’ de Purim Bayramı kutlamalarında orkestrada görev almıştır.
21 ŞUBAT 2012 yılında, Los Paşaros Seferadis grubu ile birlikte, “Zıbından Kefene Seferat Ezgiler” konserinde yer almıştır.
2012 OCAK ayında, “Viyana’dan İstanbul’a” konserini gerçekleştiren sanatçı, Türk Müziği ve Batı Müziği enstrumanlarını bir arada kullanarak, iki müziği birbirine yaklaştırmıştır. Bu konserde icracı ve sunucu olarak görev almakla birlikte, bu projenin sahibi ve sanat yönetmenidir.
2012-2013 yılları arasında, “ Pozitif Sanat Organizasyon Tanıtım ve Ticaret Ltd. Şti.” ‘de proje koordinatörü olarak görev almıştır.
10 MAYIS 2011 Yılında, Orhan Şallıel yönetimindeki senfoni orkestrası ve birçok sanatçının katıldığı “4. Birleşmiş Milletler Az Gelişmiş Ülkeler Toplantısı” konserinde yer almıştır.
03 NİSAN 2011 Yılında, Orhan Şallıel yönetimindeki senfoni orkestrası ile, “Türk Müzikallerinden Örnekler” konserinde yer almıştır.
21 NİSAN 2010 Yılında, Yakarış Müzik Topluluğu ve Istanbul Symphonic Project Orkestrası ve Korosu’nun ortaklaşa gerçekleştirdiği “KUTLU DOĞUM ANISINA SENFONİK İLAHİLER” adlı konserde yer almıştır.
2010 yılında, “BAKIRKÖY MUSIKî KONSERVATUARI VAKFI” NDA repetitörlük yapmaya başlamıştır. Halen bu görevine devam etmektedir. Aynı kurumda solfej dersleri de vermektedir.
2010 MART ayında, Yunanistan’da, “Çağdaş Mevlana Aşıkları” grubu ile birlikte, MEGARO MOUSIKIS ATHENS ve MEGARO MOUSIKIS THESSALONIKI konser salonlarında, Mevlevi Ayini ve Konser icrası gerçekleştirmiştir.
2009 Şubat ayında kurulan, Barcelona ve İstanbul’dan müzisyen ve dansçılardan oluşan , LOCALUNA grubu ile çalışmalara başlamıştır..
2009 yılında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi “Kültür A.Ş.” den çıkan, “MUHARREMİYE” adlı albümde kemençe icrası ile yer almıştır.
30 Ekim 2008 yılında İstanbul’da gerçekleştirilen, “Dünya Ekonomik Forumu Avrupa ve Orta Asya” da müzisyen olarak görev almıştır.
Türkiye’nin 2008 Frankfurt Kitap Fuarı’na onur konuğu olarak katılımı münasebetiyle, Şef Taşkın Savaş yönetiminde gerçekleştirilen “BİRLİKTE YAŞAMAK-MİSTİK SESLERDEN SİHİRLİ SÖZLERE” 17 Ekim 2008/Marriott Hotel, Frankfurt Konserinde orkestrada yer almıştır. Burada kendisine İstanbul Ticaret Odası tarafından “Teşekkür Beratı” verilmiştir..
2008 Kasım ayında “AYAN MÜZİK TOPLULUĞU” na katıldı. Bu grupla birlikte “Yerebatan Sarnıcı”nda konserler vermiştir.
2008-2010 yılları arasında BASAD(Bakırköylü Sanatçılar Derneği’nde, Erol Bingöl yönetimindeki Türk Sanat Müziği Korosu’nda repetitörlük yapmıştır.
2008 yılında Akustik Müzik’ten çıkan Bilal Kavçakar’ın “Ehl-i Beyt” adlı albümünde kemençe icrası ile yer almıştır.
17 Ağustos 2007 tarihinde Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği “2.Göl Şenliği” Programında Klasik Kemençe Resitali vermiştir.
2003-2011 yılları arasında Taşkın Savaş yönetimde yapılan “Birlikte Yaşamak Konserleri’nde” orkestrada yer almıştır.
Taşkın Savaş Müzik Topluluğu’nun, “İstanbul Bektaşileri” ve “Ramazaniye” adlı albümlerde klasik kemençe icrası ile yer almıştır..
2004 yılında Erkan Mutlu ile Kanal 6 televizyonunda, “EKABİR” adlı programda orkestrada yer almıştır..
2003 yılında YAKARIŞ Müzik Topluluğuna girerek aynı zaman doğrultusunda SÂDESAZ ekibine katılmıştır.
Yine aynı yıllarda Erkan MUTLU ile çalışmaya başlamıştır.
2002-2004 yılları arasında Ufuk Koleji’nde 4 telli klasik kemençe dersleri vermiştir..
2002 yılında Yolcular adlı müzik grubunda yer alarak, EFFENDY SHOW THEATRE’ da ve çeşitli televizyon kanallarında programlar yapmıştır.
2000 yılında Çağdaş Mevlana Aşıkları’na dahil olmuştur.
1997 yılında Yunus Emre Müzikalinde oyuncu olarak rol almıştır.
Halen birçok grupla, yurtiçinde ve dışında konserler vermeye devam etmektedir.

KİŞİSEL ALBÜM ÇALIŞMALARI
2014 yılında, “I love İstanbul-Yaşayan Melodiler” isimli enstrümantal albümde, klasik kemençe icrası ile yer almıştır.
2011 EKİM ayında, grubu “LOCA LUNA” ile, “DELİ AY” isimli enstrümantal albümünü çıkartmıştır. Bu albümde icracı ve besteci olarak yer almıştır.
2005 yılında “RELAXATION MUSİC with Turkish Enstrumant” serisi içinde yer alan “OCEAN” adlı klasik kemençe albümünü çıkartmıştır. Bu albümde Türk Müziği,New Age ve Chill-Out bir arada kullanılarak değişik bir tarz yaratılmıştır. Bu albümde icracı ve besteci olarak yer almıştır.

EĞİTİM
İstanbul Teknik Üniversitesi
Çalgı Eğitimi Bölümü (Orta-Lise)
Çalgı Eğitimi Yüksek Bölümü (Lisans)
1992-2002 Bölüm Birincisi

DENEYİM
Repetitör
Bakırköy Evrensel Müzik Topluluğu; Eylül 2011 – Şu Anda İstanbul, Türkiye
Repetitör/ Solfej Hocası
Bakırköy Konservatuarı Musiki Vakfı: Eylül 2010 – Şu Anda İstanbul, Türkiye
Repetitör
BASAD- Bakırköy Sanatçıları Derneği: Eylül 2008 – Mart 2010 (1 yıl 7 ay)
Eğitmen; UFUK Koleji: Ocak 2002 – Mayıs 2004 (2 yıl 5 ay)

ONUR & ÖDÜLLER
Teşekkür Beratı
İstanbul Ticaret Odası Ekim 2008
Türkiye’nin 2008 Frankfurt Kitap Fuarı’na onur konuğu olarak katılımı münasebetiyle, “BİRLİKTE YAŞAMAK-MİSTİK SESLERDEN SİHİRLİ SÖZLERE” 17 Ekim 2008 / Marriott Hotel, Frankfurt Konserinde orkestrada yer almıştır. Burada kendisine İstanbul Ticaret Odası tarafından “Teşekkür Beratı” verilmiştir.